Priešgaisrinės signalizacijos tipai
2014-05-08

Kokį gesintuvą geriausia naudoti?

gesintuai daug

Koks gesintuvas geriausias?

Visi gesintuvai geri, nes jie visi skirti užgesinti ugnį, nors ir skiriasi savo išvaizda, gesinimo medžiaga ar kaina. Tam, kad suprastume gesintuvo privalumus ir trūkumus, reikia žinoti, kokių tipų būna gaisrai ir kaip juos užgesinti.

Gaisrų klasifikavimas

A klasės gaisrai. Degios kietos medžiagos: mediena, popierius, guma, plastmasė, tekstilė ir pan.

B klasės gaisrai. Degūs skysčiai: benzinas, spiritas, lakas, tepalai ir pan.

C klasės gaisrai. Degančios dujos: vandenilis, acetilenas, angliavandeniliai ir pan.

D klasės gaisrai. Degūs metalai ir jų lydiniai: kalis, natris, magnis.

Dabar išsiaiškinkime gesintuvų tipus ir kokius jie gaisrus gesina:

Milteliniai gesintuvai (MG) – tai universali priemonė gesinant A, B, C klasės gaisrus ir veikiančias elektros instaliacijas iki 1000 V. Gali būti užpildyti specialiais milteliais, gesinančiais D klasės gaisrus. Gaminami nešiojami, vežiojami ir stacionarūs.  Dėl savo universalumo ir veikimo plačiame temperatūrų diapazone (nuo   -40° C iki +50° C)  yra naudojami  dažniausiai.

   Privalumai nedidelė kaina, didelis gesinimo plotas, galima gesinti iš didesnio atstumo.

  Trūkumai naudojant susidaro didelis miltelių dūmingumas, taip sumažindamas ugnies židinio matomumą; uždarose patalpose reikia naudoti asmenines apsaugos priemones; panaudojus milteliai sunkiai pašalinami.

Angliarūgštės gesintuvai (AG) gaminami nešiojami ir vežiojami. Šie gesintuvai taip pat skirti gesinti A, B, C klasės gaisrus ir veikiančias elektros instaliacijas iki 1000 V. Juose kaip gesinamoji medžiaga naudojamas anglies dioksidas (CO2), pereinantis iš skystos būsenos (balione) į dujinę (gesinant).

   Privalumai efektyviausiai gesina B klasės gaisrus, patalpa neteršiama gesinimo medžiaga, atvėsina įkaitusias medžiagas.

  Trūkumai didelis gesintuvo svoris, neefektyviai gesina A klasės gaisrus, galimybė nušalti rankas dėl staigaus difuzoriaus ir gesintuvo korpuso dugno atšalimo, naudojant uždarose patalpose padidėja CO2 kiekis – dėl to gali sukelti hipoksiją.

Vandens putų gesintuvai (VPG) skirti gesinti A ir B klasės gaisrus. VPG  degų paviršių padengia putomis, kurios neleidžia deguoniui patekti į gaisro židinio vietą ir taip greitai užgesina ugnį. Gaminami dviejų tipų: šildomoms patalpoms, veikiantį nuo + 5°C iki + 60°C, bei nešildomoms patalpoms, veikiantį  nuo    – 20°C iki + 60°C .

   Privalumai atvėsina įkaitusias medžiagas, nedideli nuostoliai panaudojus, juos galima ilgiau naudoti gesinant nei kitų tipų gesintuvus.

  Trūkumai negalima gesinti elektros įrengimų, didelė įrengimo sugadinimo tikimybė, aukštas užpildo korozinis aktyvumas, perpildymas kas 1-3 m.

., ;l ‘l ‘

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *